Na rynku istnieje kilkadziesiąt porównywarek OC i kalkulatorów OC, w których w łatwy sposób, przez Internet możemy wyliczyć polisę OC, AC dla swojego samochodu. Taki sposób staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków, gdzie w 5 minut możemy porównać kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych i skorzystać z aktualnie najlepszej oferty dla siebie. Już samo OC potrafi być droższe o kilkaset złotych. Dlatego obliczając polisę OC, na porównywarce możemy sporo zaoszczędzić i wybrać polisę indywidualną dla siebie. Korzystając z porównywarek OC, zyskujemy:

  • Oszczędność — możemy zaoszczędzić kilkaset złotych już na samym OC. Gdy również interesuje nas pakiet AC, możemy zaoszczędzić znacznie więcej. Porównywarka w naszym imieniu skontaktuje się z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi i przedstawi nam najkorzystniejsze ceny
  • Czas — Wypełnienie formularzu w porównywarce OC lub kalkulatorze OC zajmie nam około 5 minut, a otrzymamy wyceny od wielu towarzystw. Gdybyśmy chcieli zrobić to samo ręcznie zajęłoby nam to znacznie więcej czasu
  • Bezpieczeństwo — Polisę OC, AC zakupioną przez Internet masz prawo zwrócić do 30 dni, a więc nie ryzykujesz, że kupisz coś nieodpowiedniego i nie będziesz mógł tego wrócić.
  • Kody rabatowe i promocje — Porównywarki OC często organizują różnego rodzaju promocje i kody rabatowe. Przeglądając naszego bloga, znajdziesz najlepsze aktualne promocje na ubezpieczenie komunikacyjne.

Korzystanie z porównywarek OC krok po kroku

Każda porównywarka OC potrzebuje od Ciebie podstawowych danych dotyczących osoby ubezpieczającej pojazd (lub osób) oraz danych dotyczących ubezpieczanego pojazdu.

W zależności od porównywarki OC będziemy musieli odpowiedzieć na trochę inne pytania. Niektóre potrzebują więcej danych, aby otrzymać odpowiedzi od konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zwróć uwagę, że nie musisz uzupełniać wszystkich pól a jedynie te wymagane. Co ważne, jeśli nie uzupełnisz wszystkich pól jak przykładowo Imię, Nazwisko, PESEL itd. po prostu nie otrzymasz wszystkich wyników i być może nie uda Ci się zakupić najtańszego OC.

Porównywarki mają specjalne oprogramowania, które łączą się z bazami firm ubezpieczeniowych i w krótkim czasie są Ci w stanie przekazać wyniki pogrupowane przykładowo cenowo. Zazwyczaj są to firmy z wieloletnim doświadczeniem i posiadające bardzo dobre umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dlatego jesteśmy w stanie otrzymać bardzo korzystne oferty i zaoszczędzić na ubezpieczeniu komunikacyjnym.

Zakupić ubezpieczenie za pośrednictwem porównywarek OC możesz przez Internet lub poprzez kontakt z infolinią danej porównywarki. Polisę otrzymasz na maila, lub listownie w zależności co oferuje dana firma. Następnie możesz wydrukować sobie informacje o Polisie i wozić ze sobą w samochodzie, aby mieć najważniejsze informacje i numery kontaktowe w razie stłuczki lub wypadku.

Jak wypowiedzieć wcześniejszą umowę na ubezpieczenie komunikacyjne?

Może się zdarzyć, że posiadasz już polisę OC lub AC na swoje dane, lecz wyliczyłeś na porównywarce OC i cena wychodzi Ci znacznie niższa niż propozycja od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego lub agenta. To żaden problem, wystarczy wypowiedzieć wcześniejszą umowę najlepiej co najmniej 1 dzień przed jej końcem. Możesz to zrobić Internetowo poprzez formularz lub maila. Wszystko zależy jaką możliwość oferuje twoje towarzystwo ubezpieczeniowe. Następnie wystarczy zawrzeć nowe ubezpieczenie poprzez porównywarkę OC.

Gdybyś jednak się spóźnił z wypowiedzeniem, zapłacisz za każdy dzień polisy. Przykładowo jeśli zawrzesz nową umowę przez porównywarkę, ale nie wypowiesz poprzedniej, będziesz mieć podwójne ubezpieczenie. Musisz wypowiedzieć wcześniejszą umowę, jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczyciel poprzedni będzie Ci naliczać normalnie ubezpieczenie. W momencie wypowiedzenia już nie będzie tego robić.

Instrukcję jak wypowiedzieć umowę znajdziesz przykładowo w artykule Mubi – https://mubi.pl/poradniki/wypowiedzenie-oc/

Aby sprawdzić jakie promocje aktualnie oferują porównywarki OC i kalkulatory OC wejdź na stronę – https://porownywarki-oc.pl/przegladaj-promocje-porownywarek-oc/