Nie jest łatwo kupić używany samochód, ponieważ na Polskim rynku w sprzedaży mamy bardzo dużo pojazdów z cofniętym licznikiem, lub po drobnych jak i poważnych kolizjach. Na szczęście mamy aktualnie narzędzia, które pozwalają nam wykryć wady danego egzemplarza. W tym celu możemy skorzystać z internetowych raportów VIN od carVertical. Poniżej znajdą państwo specjalny link, który aktywuje kod rabatowy -20% na jeden raport oraz -73% na drugi.

Na stronie carVertical podaj VIN samochodu, który zamierzasz sprawdzić, a cena raportu obniży się automatycznie. Następnie wystarczy podążać krok po kroku za instrukcjami i dokonać płatności. Gdyby kod rabatowy nie wpisał się automatycznie, należy wpisać go ręcznie: “okazone20” w miejscu pokazanym poniżej “Voucher zniżkowy”

Jak widać powyżej kod rabatowy obniża cenę pierwszego raportu do ceny 63,19 zł, a drugiego do 16,79 zł. Jest to spora oszczędność, ponieważ raport bez rabatu kosztuje 78,99 zł.

Co znajdziemy w raporcie VIN od carVertical?

Firma zaprezentuje nam profesjonalny raport, z którego dowiemy się wiele interesujących informacji na temat sprawdzanego pojazdu. Znajdziemy tam między innymi informacje na temat:

  • Stan licznika: Jest to jeden z kluczowych parametrów, który bierzemy pod uwagę przy zakupie używanego pojazdu. Niestety często jest on korygowany, aby zawyżyć cenę pojazdu. Warto wyeliminować pojazdy, które mając cofnięte przebiegi. Raport VIN może nam w tym pomóc.
  • Historia kradzieży
  • Stan napraw: Dowiesz się, jakie naprawy zostały wcześniej wykonane, jeśli znajdują się w bazach danych.
  • Orientacyjna cena
  • Wyposażenie pojazdu.
  • I wiele więcej istotnych parametrów.

Przykładowy raport może zawierać również zdjęcia samochodu i uszkodzenia, jakie posiadał wcześniej.

uszkodzenia
Zdjęcia

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się pojechać, po dany samochód warto sprawdzić go wcześniej za pomocą raportu VIN. Dowiemy się wiele ciekawych informacji o danym pojeździe, co pozwoli nam na ewentualne negocjacje lub od razu zdyskwalifikuje nam dany pojazd. Niestety na rynku mamy wiele fałszywych ofert samochodów bezkolizyjnych, jednak w raportach często wychodzi coś innego. Kupując pojazd niezgodny z ogłoszeniem, możemy stracić sporo pieniędzy, dlatego weryfikujmy zawsze pojazd, który chcemy kupić.